Google Sitemi Ne Zaman Ziyaret Etti ?

Google Sitemi Ne Zaman Ziyaret Etti ?

Merhabalar arkadaşlar ;

Bir çoğumuz “ Google Sitemi Ne Zaman Ziyaret Etti ? ” sorusunu merak eder iken , bir çoğumuz ise acaba Google gözün de banlı ( spam ) olarak mı gözüküyorum şeklinde araştırmalar yapmaktadırlar. . Ben de arkadaşlarımızın sorusunu değerlendirmek için hem Google arama motoru index botlarının sayfalarımızı ne zaman indexlediğini ve Google gözünde spam olarak görünüp – görünmediğimizi belirten bir makale hazırladım.

Aslında Google botları doğru düzgün içerik paylaşımı yapan , özgün içerikler olmak şartı ile olan siteleri indexlemelerini seri bir şekilde ve hızlıca yapar. Ancak bazen ise güncel içerik giren ama özgün içerik girmeyen siteler arama motorları tarafından index alma olasılığı düşük oluyor , ondan sonrasında ise bizim sektör dahilinde SEO uzmanlarına sitem index almıyor ne yapmayalım diye soru soruyorlar. Arkadaşlar bütün SEO cular ve webmasterlar her zaman söyler ne olursa olsun özgün içerik giriniz , şayet özgür içerik dışında bir paylaşım yapmanız durumunda Google botları sizi spam olarak görüyor. Şimdi gelelim asıl konumuza

Google Sitemi Ne Zaman Ziyaret Etti ?

Arkadaşlar aşağıda sizlerin için vermiş olduğum linkin sonunda bulunan ” ugursari.com.tr ” yazısının silerek kendi sitenizi yazın ve internet tarayıcınızda bu linki çalıştırın. Karşınıza aşağıda bulunan görsel çıkacaktır , bu görselde arama motor Google ‘ nin botlarının sitenizi ne zaman indexlediğini öğrenebilirsiniz.

Google sitelerimizi neden indexler ? Google botları sitelerimizi belirli kriterler ve stratejiler sonucunda yapa zeka botları ile indexler , peki neden indexler ?

Dünya genelinde milyonlarca site mevcut , bu siteler arasında bir çok kategori altında siteler var. Bunların iyisi ve kötüleri vardır , bunları belirli bir hiyerarşik sırada düzenlemek için ise sürekli kontrol etmek gerekir. Bunu da Google arama motoru botu yapıyor , gerçi 2016 yılı itibari ile çoğu arama motoru indexleme sistemine geçti. Yani Google sitemizi indexliyor çünkü , milyonlarca site arasında sizleri bir teste koyuyor ve o test sonucunda sizlere bir alexa global ( dünya ) ve ülke sıralaması veriyor.

Son konumuz olarak ise Google beni banladı mı ? web sayfanıza arama motoru botları tarafından bir çok sebep nedeni ile banlana bilir. Bunlardan bir tanesine örnek ver deseler direk Google ‘in yine özgün içerik örneğini vermek isterim veya +18 sitelere olan banlama savaşını örnek verebilirim. Google gözünde banlı duruma düştü iseniz , geçmiş olsun demek isterdim ama artık banlı siteler bile basit bir kaç çalışma neticesin de başarıya ulaşabiliyor.

İstersiniz uzatamadan hemen Google gözünde banlı gözüken sitelerin , nasıl olduğunu WmAracı platformun’dan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply